Aktuální informace pro občany


Vážení spoluobčané,

jistě jste již všichni prostřednictvím médií informováni o dalším nezbytném opatření Vlády ČR, které se týká omezení pohybu osob a které vstoupilo v platnost v pondělí 16.3.2020 od 6:00.

Toto omezení se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro potraviny nebo do zdravotnických zařízení. Nikomu není zakázáno vyjít si ven do přírody, na procházku, jen je třeba dodržovat potřebný odstup od ostatních lidí.

V rámci ochrany zdraví každého z nás se prosím chovejme zodpovědně a respektujme nastavená pravidla.

Prodejna smíšeného zboží Racek v naší obci je nadále otevřena a dobře zásobena. I zde ale platí pravidlo dodržování nezbytného odstupu a dodržování hygienických pravidel, především u pečiva. Jednoduše řečeno, nakoupit si a jít domů, zbytečně se nikde nezdržovat.

Doporučujeme starším a nemocným občanům nechodit mezi širokou veřejnost, nejezdit na nákupy do velkých supermarketů ve městě. Pokud má někdo ze starších spoluobčanů obavu jít si nakoupit, prosím volejte na telefonní číslo prodejny Racek 581 702 422 nebo na starostku obce 603 480 161. Donáška nákupu Vám bude po telefonické dohodě zajištěna. Totéž platí i v případě vyzvednutí léků nebo receptu na léky.

Dovážka obědů z jídelny Velký Újezd a Dolní Újezd je zachována.

Co se týče chodu Obecního úřadu, tento je po dobu vyhlášení nouzového stavu s platností od 16.3.2020 do odvolání omezen pro veřejnost na dva dny v týdnu, úterý a čtvrtek, vždy od 14 do 16 hodin. Platby poplatků přijímáme pouze bankovním převodem. Knihovna je uzavřena.

Od 19. března 2020 jsou všechny osoby povinny mít ochranný prostředek dýchacích cest na všech místech kromě své domácnosti.

Jsem k dispozici nonstop v místě bydliště nebo na telefonním čísle 603 480 161.

Přeji všem klidné dny.

Kateřina Jandová,

starostka obce Výkleky