Změna dodavatelů energií a Milostivé léto- Člověk v tísni nabízí pomoc


Ukončení činnosti dodavatelů energií

Dále posíláme ověřený odkaz, kde je možné si zkusit spočítat, který nový dodavatel energií je pro danou domácnost cca nejlevnější. Chceme ale upozornit, že cena je orientační a neměla by být jediným vodítkem pro výběr dodavatele. Je třeba brát ohled také na to, zda jde o zavedeného dodavatele, zda nabízí smlouvu na dobu určitou či neurčitou, jak dlouho bude cena fixována atd.

Odkaz zde.

Milostivé léto

 
Pokud povinný zaplatí mezi 28. 10. 2021 a 28. 1. 2022 z pohledávky vůči veřejnoprávnímu subjektu vymáhané soukromým exekutorem jistinu dluhu a
908 Kč (poplatek + DPH), odpustí se mu zbytek dluhu.
 

Jsme si vědomi toho, že lidé mají hradit své dluhy řádně a včas. Odvrácenou mincí však je fakt, že neúměrná příslušenství dluhů často převyšují samotné jistiny a způsoby vymáhání často nejsou férové a nejsou vedeny podle zásad morálky. I to by měla zmíněná novela 286/2021 Sb., jejíž plné znění naleznete zde, částečně korigovat.

V případě, že budete potřebovat jakékoli upřesňující informace, neváhejte zavolat na naši dluhovou Helplinku na čísle 770 600 800 (je obsluhována každý všední den od 9:00 do 17:00 hodin), nebo navštivte naše webové stránky jakprezitdluhy.cz.

Kontaktovat můžete také terénní nebo dluhové pracovnice přímo v oblasti Přerovska a Kojetínska nebo využít našich konzultačních hodin.